Az Egri Norma, a szegények, a rászorultak gondozását tűzte ki célul a két világháború között. Rendszerét, 1927-ben Oslay József Osvald ferences szerzetes dolgozta ki, mely országosan is bevezetésre került. Az Egri Norma Alapítvány 1998 óta működik Egerben, a kezdeti értékeket tartotta és tartja szem előtt, de tevékenységi körük az eltelt évek alatt jelentősen kiszélesedett. Hogy pontosan milyen területen végzünk munkát? Fontosnak tartjuk az alapító okiratban megfogalmazott tevékenységek megvalósítását, a családsegítést, időskorúak gondozását és egyéb szociális tevékenységek elvégzését. A szociális tevékenység mellett kiemelt figyelmet szentelünk a fiatalokra.
Mit csináltunk az elmúlt 10 évben?
- Adománydobozt állítottunk fel a Katona téren, melybe folyamatosan tartós élelmiszereket várunk. 2016-ban helyeztük ki ezt a dobozt, azzal a céllal, hogy segítsük azokat, akiknek sajnos nélkülözniük kell.
- A Szala városrészben iskolásoknak tartottunk korrepetálást és pályaorientációs foglalkozásokat.
- Segítettük az akkor épülő Szalai Közösségi Ház berendezését, bútorozását.
- Nagyon kedves projekt számunkra a Hajléktalanok integrációja. Egy három hónapos tréningen foglalkoztunk hontalanokkal, családok átmeneti otthonában élőkkel, a munka világába való bekapcsolódás céljából. 20 fő jelentkezett, melyből heten el is tudtak helyezkedni.
- Az összefogás a kiegyensúlyozott, boldog családokért címmel nyertünk pályázatot, melynek célja a családvédelem, a generációk közötti kapcsolat erősítése, a fiatalok tudatos család- és karrier tervezése volt.
- Szomszédos országok fiataljaival való együttműködés, a munkaerőpiaci elhelyezkedés segítése, munkavállalási kedv és a helyben maradás ösztönzése.
- Kutatást készítettünk a határon túli magyar közösségekkel rendelkező országokkal karöltve.
- Az Egri Norma az egyik alapítója az Önkéntes Kerekasztalnak.
- Szerveztünk Fiatalok Nemzetközi Napját, ahol több intézmény, hivatal, civil szervezet adott tanácsot a fiataloknak, többek között pénzügyi teendők, pályaválasztás, lakás- és munkaerőpiaci támogatás kapcsán. Nem titkolt szándékunk volt, hogy a fiatalok számára ösztönözzük az Egerben maradást.
- Öt éven át szerveztük meg az Öt percünk a Tiéd! rendezvényt, ahol civil szervezetek kaptak öt perces bemutatkozási lehetőséget a gazdasági szektor szereplői előtt, támogatás vagy valamiféle együttműködés reményében.
- Az egyik legtöbb embert vonzó rendezvényünk, a közelmúltban is megrendezett Mozdulj, válassz sportot Egerben!, melyen számos egri sportegyesületet ismerhettek meg az érdeklődők.
- Fogadj örökbe egy padot! címmel, két egymást követő évben is felújítottuk, feldíszítettük a színház előtti köztéri padot.
- Elindítottuk az Egyedülálló Szülők Klubját, ahová szerda délutánonként várjuk a gyermekét, gyermekeit egyedül nevelő szülőket tanácsadásra, beszélgetésre, programokra.
- Egy emlékművet állítottunk fel az I. Világháborús egri hősök emlékére a patak partján Egerben.