Magunkról

• Adománydobozt állítottunk fel a Katona téren, melybe folyamatosan tartós élelmiszereket várunk. 2016-ban helyeztük ki ezt a dobozt, azzal a céllal, hogy segítsük azokat, akiknek sajnos nélkülözniük kell.
  • A Szala városrészben iskolásoknak tartottunk korrepetálást és pályaorientációs foglalkozásokat.
  • Segítettük az akkor épülő Szalai Közösségi Ház berendezését, bútorozását.
  • Nagyon kedves projekt számunkra a Hajléktalanok integrációja. Egy három hónapos tréningen foglalkoztunk hontalanokkal, családok átmeneti otthonában élőkkel, a munka világába való bekapcsolódás céljából. 20 fő jelentkezett, melyből heten el is tudtak helyezkedni.
  • Az összefogás a kiegyensúlyozott, boldog családokért címmel nyertünk pályázatot, melynek célja a családvédelem, a generációk közötti kapcsolat erősítése, a fiatalok tudatos család- és karrier tervezése volt.
  • Szomszédos országok fiataljaival való együttműködés, a munkaerőpiaci elhelyezkedés segítése, munkavállalási kedv és a helyben maradás ösztönzése.
  • Kutatást készítettünk a határon túli magyar közösségekkel rendelkező országokkal karöltve.
  • Az Egri Norma az egyik alapítója az Önkéntes Kerekasztalnak.
  • Szerveztünk Fiatalok Nemzetközi Napját, ahol több intézmény, hivatal, civil szervezet adott tanácsot a fiataloknak, többek között pénzügyi teendők, pályaválasztás, lakás- és munkaerőpiaci támogatás kapcsán. Nem titkolt szándékunk volt, hogy a fiatalok számára ösztönözzük az Egerben maradást.
  • Öt éven át szerveztük meg az Öt percünk a Tiéd! rendezvényt, ahol civil szervezetek kaptak öt perces bemutatkozási lehetőséget a gazdasági szektor szereplői előtt, támogatás vagy valamiféle együttműködés reményében.
  • Az egyik legtöbb embert vonzó rendezvényünk, a közelmúltban is megrendezett Mozdulj, válassz sportot Egerben!, melyen számos egri sportegyesületet ismerhettek meg az érdeklődők.
  • Fogadj örökbe egy padot! címmel, két egymást követő évben is felújítottuk, feldíszítettük a színház előtti köztéri padot.
  • Elindítottuk az Egyedülálló Szülők Klubját, ahová szerda délutánonként várjuk a gyermekét, gyermekeit egyedül nevelő szülőket tanácsadásra, beszélgetésre, programokra.
  • Egy emlékművet állítottunk fel az I. Világháborús egri hősök emlékére a patak partján Egerben.